MENU

Nazwa i logo dla firmy. Trzy sprawy, które warto wiedzieć.

Logo i nazwa dla biznesu. Trzy krótkie rady.

Każdy nowy projekt logo to nowa wspaniała historia. Kiedy ktoś chce zamówić logo w Logosprint moim ulubionym pytaniem jest: czy nazwa jest już pewna? Chwytliwa nazwa i dobrze dopasowany do niej znak rekompensują często fakt, że firma jest jeszcze nieznana. Jeśli te dwa elementy są przekonujące szybko znajdą się odbiorcy nowej usługi lub produktu. Kiedy ktoś pyta mnie o zdanie chętnie udzielam bezpłatnych porad w zakresie namingu, czyli nadawania/szukania nazw. Dla mnie to pierwsza faza tworzenia marki.

prostota

1.Jeśli nie przekonuje Cię żadna nazwa, postaw na prostotę, np nazwa dla lokalu: rozpocznij od adresu, lub słowo które jest kluczem całego przedsięwzięcia np: „wygodna” „smaczna”. Nie wymyślaj nic na siłę. To powinno przyjść naturalnie 🙂 Otwórz się na prostotę… Jednak na pewno nazwa powinna wskazywać na branżę. A jeśli tak nie jest często przydaje się dodanie podtytułu pod logo tzw: tag line.

ROzwiązanie przejściowe

2. Czy każdy musi mieć logo? Nie musi! To zależy od specyfiki branży. Czasem zamiast tego można mieć kolor przewodni, jeden stały font (czcionkę) To czasem dobre rozwiązanie przejściowe na początek w oczekiwaniu na docelowe logo. 

Oprawa graficzna z charakterem!

3. Najważniejsze by twoje logo oddawało charakter twojego przedsięwzięcia. Przejrzyj grafiki w tym poście, a zrozumiesz o co chodzi. To nie jest obojętne jakie logo, jaki kolor i jaki font wybierzesz dla siebie. Jeśli będziesz w stanie tym sposobem przekazać swojemu klientowi co dla niego masz te elementy będą pracowały na Ciebie. Czyż nie warto zadbać o wizualną oprawę biznesu?

Grafiki w tym poście pochodzą są autorstwa Logosprint i pochodzą z akcji „Złap sobie logo”. Możesz jeszcze złapać znaki w dobrej cenie. Sprawdź tutaj.

A jeśli czujesz, że potrzebujesz popracować z kimś nad logo dla siebie z przyjemnością podejmiemy się tego wyzwania. Kontakt znajdziesz tutaj.

Leave a Comment!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *